poniedziałek, 28 grudnia 2015

245. Chcę wrócić

Tak to zazwyczaj jest, że gdy czegoś nie wykonujemy systematycznie, powoli o tym zapominamy. Tak właśnie było z dodawaniem postów na bloga. Na początku dodawałam co kilka dni, później tylko w weekendy, ostatnio jednak zaniedbałam to miejsce. Chcę znowu wrócić do blogowania, daje mi to wiele radości, rozwijam swoje pasję, nie tylko kulinarne. Moim postanowieniem noworocznym jest, aby zaglądać tutaj minimum raz w tygodniu. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzymać słowa.

Wracam z jednym z moich ulubionych śniadań - serniczkami. Tym razem prosto z patelni. Oczywiście w kakaowych smakach z aromatyczną nuta świąt - pomarańczą. Do ciasta dodałam suszoną skórkę pomarańczy oraz biały mak. Całość podałam obowiązkowo z owocami - mandarynką i kiwi. Nie zabrakło także bakalii - migdałów. Całość komponowała się bez zastrzeżeń.

Kakaowo-pomrańczowe owsiane serniczki z patelni z makiem, podane z mandarynką, kiwi, migdałami, ziarnem kakaowca i białym makiem

Już dwa dni po świętach, minęły one tak szybko, że nawet nie zdążyłam się nimi nacieszyć. Oczywiście spędzone w gronie najbliższych, z pysznymi potrawami i fantastycznymi prezentami.
Teraz czekamy na Sylwestra, plany już są, trzeba je tylko zrealizować!
Miłego dnia! :)

7 komentarzy:

 1. Serniczki z patelni, dawno nie robiłam, muszę nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że postanowiłaś wrócić! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No i właśnie Twojego bloga kojarzę z serniczkami! Dobrze, że wróciłaś i właśnie one wraz z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj muszę koniecznie takie zrobić. Dobrze, że wróciłaś :)

  platki-owsiane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wieki nie robiłam serniczków, pycha! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło Cię tu znowu widzieć. :)

  OdpowiedzUsuń