niedziela, 18 października 2015

238. Jak dawniej

Postanowiłam w weekendy odtwarzać zapomniane przeze mnie śniadania. Jednym z nich jest właśnie serniczek. Tym razem nie gotuję go, nie smażę, lecz piekę. Zestawiłam ze sobą naturalne kakao oraz smak delikatnego kokosa - czyli to co lubię najbardziej. Do serowej masy dodałam także jedno z warzyw - cukinię. Nadała ona całości świetnej konsystencji. Nadziałam go musem bananowym z dodatkiem domowego masła orzechowego. Zimny serniczek podałam z sezonowym jabłkiem i bananem, a także z orzechami arachidowymi i prażonym kokosem.

Kakaowo-kokosowy serniczek z cukinią nadziany orzechowym musem bananowym, podany z jabłkiem, bananem, orzechami arachidowymi, prażonymi wiórkami i płatkami kokosa, czekososem

Sobota tak jak podejrzewałam - spędzona w domu. Ale potrzebowałam takiego lenistwa. Posprzątałam, a nawet znalazłam czas na naukę. Lubię takie weekendy!
A dzisiaj? Dzisiaj wybieram się na zakupy do galerii oraz na koncert. Tak więc pozytywna niedziela się szykuje! 
Miłego dnia! :)
Zapomnieć, po prostu zapomnieć...

9 komentarzy:

 1. O całej sobocie spędzonej w domu marzę od dawna, ale intensywne dni też lubię. Dlatego cieszę się, że dzisiaj wychodzę i ty z resztą też. gdy jest się w ciągłym ruchu, trudniej o zły humor i zwątpienie :)
  A serniczka to ja dawno nie piekłam. Ostatnio był tofurniczek, ale teraz chyba czas na tradycyjny serniczek. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się taka niedziela zapowiada, z romantyzmem i matematyką </3 Ale czas na siłownie tez się znajdzie.
  Udanej niedzieli ;)
  Genialny ten serniczek ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieczony serniczek to przecież klasyka. Chociaż... z cukinią i nadziany musem bananowym? No już niekoniecznie, chociaż to wcale nie świadczy na jego niekorzyść ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jadłam serniczki we wszelkich wersjach, ale o cukiniowym nie pomyślałam :> No i prawidłowo - jak się człowiek pouczy, posprząta i zrobi coś sensownego, to potem można się lepiej zrelaksować, bez wyrzutów sumienia :>

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo, takie jednoprocjowe serniczki to ja bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat mam cukinię, więc coś jutro z niej wyczaruję ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Serniczek wygląda zdecydowanie zachęcająco :3
  PS. co za koncert ? :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, ja też dawno nie miałam okazji robić chlebka bananowego. Wezmę z Ciebie przykład i odświeżę sobie ten niesamowity smak :)

  OdpowiedzUsuń